Reima

05.01.2023
Reima

Reima – kvaliteetsed laste riided Soomest.

Reima omab üle 75 aasta kogemust rõivaste disainimisel ja tootmisel.  All lühike ülevaade Reima ajaloost.
 Asutati ettevõte 1944 aastal väikeses Soome linnas Kankaanpääl. Kuna peale sõda oli puudus materjalidest, tuli leida lahendus tooraine puuduse leevendamiseks. Lahenduseks osutus mõte, kasutada ära sõdurite talvevorme mida oli peale sõda piisavalt ladudes. Reima kasutas talvevormidest saadud kangast algselt naiste tööriiete tootmiseks, hiljem kasutati vanu sõjaväelaste vorme ka meeste ja laste riiete toomiseks vajaliku materjali saamiseks.    Ajapikku kandus fookus üha enam lastele mõeldud riiete tootmisele.

 1950 aastatel võeti kasutusele elastsemad materjalid toodangu valmistamisel ja ühe esimese lastele rõivaid tootva firmana alustati oma toodangu reklaamimist ka soome televisioonis.
 1960 aastal laienes Reima, toodangut müüdi üha enam ka teistesse riikidesse. Aktiivselt tegeles Reima ka uute materjalide arendamisega ja tootmises kasutamisega.  60-ndatel võeti kasutusele riiete valmistamisel materjal „Enstex“. Selle materjali eelis varasemalt kasutatud materjalide ees, oli oluliselt suurem veekindlus ja vastupidavus.

1970 aastatel arendati/katsetati uut kangast. Selle tulemusena sündis kangas mida kasutatakse väga madalates temperatuurides kantavate rõivaste toomisel.
1980 aastatel alustati Reima toodete müüki Nõukogude liitu, tänu millele kasvasid mahud märgatavalt

1990 aastal ühines Reima rõivabrändiga Tutta ja hiljem omandati ka kaubamärk Lassie.  Ka sellel perioodil jätkus intensiivne tootearendus, et leida lahendus hingavate kuid samas tuult ning vett tõrjuvad materjale tootmiseks.  Nii sündis materjal Reimatec ning Reimatec kollektsioon. Reimatec – vastupidava pinnakattega ja jätkusuutliku tehnoloogiaga toodetud materjal sai peagi kvaliteetsete õueriiete materjali sünonüümiks.

2004 esitleti esimest Reima kaubamärki kandvate jalanõude kollektsiooni. Samal aastal loobus Reima lõplikult täiskasvanutele riiete valmistamisest ning keskendus edaspidi riiete toomisel lastele, vanuses 0 – 12 aastat

2016 esitleti ReimaGO kontseptsiooni. Selle kollektsiooni riided olid varustatud sensoritega mis läbi äpi võimaldasid jälgisid lapse kehalist aktiivsust ning kannustasid lapsi rohkem liikuma. Samal aastal osteti ka Soome start-up ettevõte Baby Box.

2020 andis Reima lubaduse keskenduda ainult jätkusuutlikuse põhimõttel toodetavate materjalide ja tehnoloogiate kasutamisele ning arendamisele. Tagades seeläbi paremad riided meie lastele ja  puhtama keskkonna tulevikuks.

 Ostes Reima kaubamärki kandvad riided, võite olla kindlad, et Teie laps tunneb ennast nendes mugavalt iga ilmaga. Reima innovaatilised uuendused on pälvinud ka rahvusvahelisi auhindu.

 

Reimatec -       Pinnakate mis tagab kanga suurema ilmastikukindluse ja vastupidavuse. Pinnakate on lapse tervisele ohutu.

XylitolCool -    Kangas millest valmistatakse riided kandmiseks palavatel suvepäevadel. Spetsiaalne pinnakate on              

                         valmistatud xylitolist, mida saadakse taimedest ning mis on lapse tervisele ohutud. Kanga jahutavad

                         omaduste säilimine tagatakse ka peale 20 pesukorda.

AntiBite  -         Biolagunev pinnakate riietel mis hoiab eemal teie lapsest, sääsed, puugid, herilased ja mesilased.                                                

                         Pinnakate on ohutu ja kiidetud heaks nii WHO kui EPA poolt.

Taaskasutus -  Reima riided märkega 100% taaskasutatav on valmistatud monomaterjalist. Ehk ühte tüüpi kiuga kangast.

                         Antud materjalist riideid on võimalik 100% ulatuses taaskasutada, muutes vanad rõivad polümeer toormeks

                         uute rõivaste valmistamiseks.