Müügitingimused

1.       ÜLDSÄTTED
1.1  Käesolevad  müügitingimused kehtivad kõikidele ostu-müügilepingutele (edaspidi Leping), mis sõlmitakse interneti-kaupluses lasteoutlet.ee  kaupa telliva isiku (edaspidi Ostja) ning Lasteoutlet OÜ  (edaspidi Müüja) vahel.
1.2  Lisaks müügitingimustele  reguleerivad lasteoutlet.ee vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid  Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.
1.3  Ostu sooritamise ning makse tasumisega kinnitab Ostja, et on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.  

2.      LEPINGU JÕUSTUMINE 
2.1  Ostu-müügileping loetakse sõlmituks, kui tellimus on edastatud Tellija poolt ja tellimuse kinnitus/arve on saadetud kliendi e-maili aadressile.

3.      HINNAD 
3.1  Kõik lasteoutlet.ee interneti-kaupluses müüdavate toodete hinnad  on eurodes.
3.2  Kauba  hind ei sisalda kohaletoimetamistasu.
3.3  Müüja jätab endale õiguse hindasid korrigeerida. 

4.      TOODETE  EEST TASUMINE 
4.1  Maksmiseks on käesoleval hetkel:
4.1.1  Pangaülekanne tellimuse kinnituse  – arve alusel.
Tellimuse kinnitus – arve saadetakse Ostjale e-postiga. Kui Ostja e-posti aadressile ei ole 1 tunni jooksul peale tellimuse vormistamist saabunud tellimuse kinnitust, palume ühendust info@lasteoutlet.ee   
Maksetähtajaks on 3 kalendripäeva alates arvel näidatud kuupäevast. Juhul, kui raha ei laeku maksetähtaja jooksul, siis loeb Müüja seda Ostja sooviks ostust loobuda ning tellimus ja tellimuse kinnitus tühistatakse automaatselt.
 
5.      TOODETE KOHALETOIMETAMINE 
5.1  Tellimus postitatakse või tellimus edastatakse tootjale lattu, kui Müüja arvelduskontole on laekunud 100% tellimuse kinnituse alusel tasumisele kuuluvast summast.
5.1.1 Kohapeal olevad tooted postitame 1-5 tööpäeva jooksul.
5.1.2 Tootja laos Jonathani tooted jõuavad meieni kord nädalas kolmapäeviti, misjärel toimetame kaubad 1-5 tööpäeva jooksul edasi pakiautomaati. Igal tootel, mis asub tootja laos, on epoes olemas juures märge – See toode jõuab meieni tellimisel. 
5.1.3 Toodete maksimaalne tarneaeg on 30 päeva. 
5.2  Kui tellimuse summa on suurem kui 85 € on transport üle Eesti pakiautomaati TASUTA.
5.3  Ostjal  on võimalik valida järgmiste kohaletoimetamisviiside vahel:
5.3.1        Eesti Vabariigi piires:
·         SmartPosti pakiautomaatide võrk kaubanduskeskustes üle Eesti.  Hind 3€.  Kaup jõuab ostja poolt valitud pakiautomaati 1-4 tööpäeva jooksul. Paki saabumisel saadetakse Ostja  mobiiltelfonile teade ning isiklik uksekood. Ostjal tuleb kood sisestada pakiautomaadi arvutisse, seejärel avaneb pakiautomaadi uks ning Ostja saab kauba kätte. Saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 päeva alates paki sisestamisest. Kui Ostja ei ole pakki 7 päeva jooksul välja võtnud, tagastatakse see Müüjale. SmartPosti kohta saate rohkem infot lugeda siit: www.smartpost.ee.
·         Omniva pakiautomaatide võrk üle Eesti. Hind 3€. Kaup jõuab kliendi poolt valitud pakiautomaati 1-4 tööpäeva jooksul. Paki saabumisel saadetakse Ostja  mobiiltelfonile teade ning isiklik uksekood. Ostjal tuleb kood sisestada pakiautomaadi arvutisse, seejärel avaneb pakiautomaadi uks ning Ostja saab kauba kätte. Saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 päeva alates paki sisestamisest. Kui Ostja ei ole pakki 7 päeva jooksul välja võtnud, tagastatakse see Müüjale. Kõik Post24 saadetised on teele panemise hetkest alates veebis jälgitavad. Paki liikumise teekonda saab jälgida kodulehtedelt www.omniva.ee.
·         DPD pakipood. Hind 3€.  Tarneaeg 3-4 tööpäeva.
Kullerteenus, mille raames viiakse saadetis saajale Ostja poolt valitud pakipoodi. Paki saabumisel saadetakse Ostja mobiiltelefonile teade. Kättetoimetamine saajale vastavalt valitud pakipoelahtioleku aegadel. Pakk väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel allkirja vastu.
·        Tulen ise järele. Hind 0.-   Tellitud tooted saab kätte Mustamäe tee 60 I korrus, esmaspäevast reedeni kella 11-17 ja laupäeval kella 11-15.   Tootja lao tellimus jõuab meieni tellimuse järgse kolmapäeva õhtuks, kui tootel märge – kaup kohapeal kohe olemas,  saate kaubale järele tulla tellimuse tegemisele järgneval päeval, mil oleme avatud. Tellimuse komplekteerimisest teavitame Teid konkreetse tellimuse juures, märkides tellimuse staatuseks “Kaup komplekteeritud”.  Teavitame Teid, kui kaupade tarneaeg peaks venima pikemaks. Täpsem info info@lasteoutlet.ee
5.4  Ostja on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Müüja ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Ostja poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

6.      OSTJA ÕIGUS LEPINGUST TAGANEDA 
6.1  Kui veebipoest kaup ei sobi või ei vasta Ostja ootustele, on Ostjal õigus  taganeda sooritud ostust 14   kalendripäeva jooksul arvates toodete  Ostjale üleandmisest. Lepingu taganemisest tuleb Müüjale saata tagastamisavaldus mille leiate siit: Taganemisavaldus, saates aadressile tagastused@lasteoutlet.ee 
6.2  Lepingust taganemise puhul peab Ostja  Müüjalt saadud kauba tagastama viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest.
6.3  14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@lasteoutlet.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. 
6.4  Raha tagastatud kauba eest laekub tagasi Ostja pangakontole esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest Müüja poolt. 
6.5  Kui kaup on kahjustustega, mida polnud välisel vaatlusel tuvastatud ning mis pole tekkinud pakendi avamisel või kui kaup ei ole see, mida Ostja tellis, kannab kõik postikulud Müüja.
6.6  Kauba tagastamisega seotud  kulud kannab kuni 10 €  ulatuses Ostja, välja arvatud juhul, kui üleantud kaup ei vasta tellitule.
6.7 Kui kauba tagastamise järgselt on toodete kogumaksumus väiksem kui 60.-, mis võimaldas tasuta kohaletoimetamist, arvestatakse toote maksumusest maha postikulu proportsionaalselt tagastatud toodete arvule.
6.8 Kui kasutate tagastamiseks Smartposti tagastusteenust (tagastamine paki saabumisel saadud kapikoodiga) arvestame tagastuskuludeks 3.70  
6.9  Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

7.      KAUBA TAGASTAMINE 
7.1.      Tagastamine SmartPOST või  Eesti Posti Omniva pakiautomaadi vahendusel. Tagastamise hind  2,69 -3,99 €.   Pakk tuleb saata: Lasteoutlet OÜ, tel.+372 56 956081, e-post info@lasteoutlet.ee  Tallinna Mustika keskuse Prisma pakiautomaati.  

Lepingu taganemisest tuleb Müüjale saata enne kauba tagasi saamist tagastamisavaldus mille leiate siit: Taganemisavaldus, saates aadressile tagastused@lasteoutlet.ee 

Kauba tagastamisega seotud kulusid ei tagastata.

8.      PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS
8.1  Müüja vastutab nende puuduste eest, mis ilmnevad tootel 2 (kahe) aasta jooksul arvates selle Ostjale üleandmisest.
8.2  Eeldatakse, et esimese kuue kuu jooksul ilmnenud puudus oli tootel  juba üleandmisel ehk tegemist on tootmisdefektiga, mis ilmnes alles hiljem. Seega on esimese kuue kuu jooksul ilmnenud puuduse puhul Müüjal kohustus tõendada, et tema puuduse eest ei vastuta.  Esimese kuue kuu jooksul kannab Müüja kõik  puuduse põhjuste väljaselgitamise kulud.
8.3  Ülejäänud 1,5 aasta jooksul, mil Ostjal veel kehtib pretensiooni esitamise õigus, võib Müüja tootel ilmnenud puuduse põhjuste väljaselgitamise kulude hüvitamist summas kuni 10 € nõuda Ostjalt  juhul kui ilmneb, et tegemist pole tootmisdefektiga.
8.4  Toote puuduse ilmnemisel peab Ostja hiljemalt kahe kuu jooksul sellest Müüjat teavitama ehk esitama pretensiooni.
8.5  Pretensioon tuleb saata e-posti aadreessile info@lasteoutlet.ee  ja see peab sisaldama järgmisi andmeid:
·         Ostja nimi ja kontaktandmed;
·         pretensiooni esitamise kuupäev;
·         toote puudus (võimalusel fotod );
·         Müüjale esitatav nõue
·         Arve-saatelehe number (võimalusel selle koopia ka lisada).
8.6  Tootel ilmnevate puuduste korral on Ostjal õigus nõuda Müüjalt toote puuduste likvideerimist (parandamist või asendamist puudusteta tootega). Juhul, kui Müüja ei ole suuteline toodet parandama ega asendama, on Ostjal õigus ostust taganeda ja nõuda raha tagastamist seadusega sätestatud korras.
8.7  Müüja ei vastuta:
·         Ostja  süül toote halvenemise või kahjustumise eest;
·         puuduste eest, mis on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise tagajärjel;
·         toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavakasutamise korral.

9.      MÜÜJA ÕIGUS LEPINGUST TAGANEDA 
9.1  Müüjal on õigus lepingust  taganeda, kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida kauba lõppemise tõttu. Müüja informeerib Ostjat nimetatud juhtumist viivitamatult e-kirja teel. Sellisel juhul tagastab Müüja Ostjale tellimuse eest tasutud summa hiljemalt 4 tööpäeva jooksul. 
9.2. Müüjal on õigus ostu-müügilepingust taganeda olukorras, kus tehnilise vea tõttu on lasteoutlet.ee pakutava kauba hind muutunud/muudetud võrreldes vastava kauba tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks ja Müüja ei ole kauba juures eraldi märkinud, et tegemist on tema poolt kaubale kehtestatud allahindlusega, ning Müüja ei ole kaupa Ostjale veel ostu-müügitehingu täitmiseks sihtkohta saatnud.

10.  VASTUTUS JA VÄÄRAMATU JÕUD
10.1   Müüja ja Ostja vastutavad teineteise ees käesolevate tingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
10.2   Müüja ei vastuta Ostjale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Müüja ei saanud mõjutada, ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

11.  MUUD TINGIMUSED
11.1   Lasteoutlet.ee e-poes registreerimise ja ostude sooritamise käigus säilitab Müüja Ostja kohta tema poolt sisestatud kontaktandmed (ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, tava- ja e-posti aadressid) ja teabe sooritatud ostude kohta. Saadud andmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot ja töödeldakse kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega.  Müüja ei avalda temale teatavaks saanud Ostja isikuandmeid kolmandale osapoolele. Ostjal on õigus näha Müüja käsutuses olevaid andmeid tema kohta ja keelata edaspidise andmetöötlemise. 
11.2   Müüja  jätab endale õiguse saata Ostjale  infot uute toodete ja sooduspakkumiste kohta, kui Ostja on tellinud lasteoutlet.ee  uudiskirja.
11.3   Ostja ja Müüja vahel seoses Lasteoutlet.ee e-poe vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Müüja vastab Ostja  kaebustele ja pretensioonidele e-posti teel hiljemalt 5 tööpäeva jooksul. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal  õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseameti juures tegutsevasse tarbijakaebuste komisjoni või Tallinna Linnakohtusse. Tarbijakaebuste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei suutnud lahendada kokkuleppe teel ja kui vaidlusaluse kauba või teenuse väärtus on 20 või enam eurot. Vaidluste ning käesolevates tingimustes mitte välja toodud küsimuste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.
Alates 15.02.2016 on loodud tunnustatud vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuses, kelle poole tarbija võib kauplejaga tekkivate vaidlustega pöörduda ja see asub http://ec.europa.eu/odr

12. PRIVAATSUSPOLIITIKA
12.1. Klient annab Müüjale selge ja teadliku nõusoleku oma isikuandmete töötlemiseks.
12.2. Müüjale teatavaks saanud isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ja neid kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja Kliendile kauba pakkumiseks.
12.3 Müüja säilitab Kliendi kohta ostude sooritamise käigus Kliendi poolt sisestatud kontaktandmed ja info sooritatud ostude kohta. Seda infot käsitletakse konfidentsiaalsena ja töödeldakse kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega. Isikuandmed, mis on vajalikud Toodete Kliendile saatmiseks, edastakse kulleriteenust osutavale ettevõttele.
12.4. Müüja võib kasutada Kliendi isikuandmeid Kliendile eripakkumiste ja kampaaniate kohta info saatmiseks e-posti teel üksnes juhul, kui Klient on andnud selleks oma nõusoleku.

Isikuandmeid töötleb Lasteoutlet OÜ

Ostukorv

loader